Twitter kaydol , Twitter nedir ? Türkçe Twitter Giriş Yap

Twitter nedir ? Twitter ,kullanıcıların her mesaj için  verilen 140 karakterlik mesaj hakkını kullanarak kendi kişisel alanında paylaştığı ve bu mesajların arkadaşları tarafından hem okunup hemde retweet edilmesi olayına denir.Ayrıca  twitter'da kullanıcılar birbirlerini takip ederek  yada herhangi bir web sitesini takip ederek onlara ait en son gönderileri de görebilirler.
+ Tweetler herkes tarafından görülebilir.Tabi kullanıcı bunu ayarlayarak sadece arkadaşlarının görmesini sağlayabilir.
+ Twitter'a tüm akıllı telefonlardan bağlantı sağlanabilir.Böylece twitter kısa mesaj servisi olarakta işlev görmektedir.
+ Abd'nin 2008 seçimlerinde  twitter ,Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılmıştır. Twitter'dan Türkiye'deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. 
+Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir. Twitter  2006 yılında Jack Dorsey tarafından kurulmuştur. Twitter 25 Nisan 2011 tarihinden itibaren Twitter Türkçe olarak kullanılabilir halde getirilmiştir.. Twitter üzerindeki kullanıcıların etkisinin takipçi sayısından ziyade kullanıcının tweetlerine gelen retweetlere bağlı olduğu ortaya konmuştur. Facebook'taki gibi arkadaş sistemi değil de takipçi sistemiyle çalışması popülaritesini arttırmaktadır. Sosyal medyada Facebook artık yerini twitter gibi paylaşımı az kısa mesaj servisine bırakacak gibi söylentiler geçiyor. Twitter ayrıca çok fazla takipçisi bulunan ünlülere para da kazandırmaktadır. Twitter'da 16 milyondan fazla takipçisi olan Amerikalı ünlü TV yıldızı Kim Kardashian, markalarla anlaşmalı olarak attığı her tweet başına 8 bin dolar almaktadır. Günümüzde Twitter'da her dakika ortalama yaklaşık 98 bin tweet atılmaktadır.

TWITTER KAYDOL VE TWITTER GIRIŞ YAPMAK

Twitter'a üye olmak yada kayıt olmak gerçekten çok kolaydır.Bunun için önce twitter.com/TR adresinden Türkçe twitter adresine giriyorsunuz.Burada karşınıza aşağıdaki gibi bir kayıt for mu gelecek.
Ad ve soyad: Adınızı ve soyadınızı yazınız.
E-posta: Email adresinizi yazını
Şifre: Buraya geçerli ve unutmayacağınız zor bir şifre yazınız.
Böylece Twitter'a Kaydol dedikten sonra email adresinize onay maili gelcektir.Burada bu linke tıklayarak Twittera üye olabilirsiniz.Twitter'a üye olduktan sonra en az 5 kişiyi takip etmelisiniz ki tweet atabileseniz.Tvitir,tivitir,twitir gibi kullanımlar giriş içindir.
Twittera Giriş : Twitter.com adresine girince kullanıcı adı veya e-posta adresinizle twittera giriş yapabilirsiniz.

Twitter Nickleri

Yamuk Prens
BugünYakışıklıyım
Deli_Kız
RojinA_DELAL
romantik_pepe
PASAKLI_RAZİYE
CENABETTİN
HeLiN_A_Kewa
Satanist Kesen Mucahit Kedi
seçici geçirgen
ABDULREZZAK
$ak$uka_kazim
ADIM_HALİL_PAZULARIM_DAŞ_GİBİ
Blood_içici
SabuNu_Leğene_KoYan_AdaM
ANGRYCAPSLOCK
Pokemon_RIZA
NoktaliVirgül
Ufo Gören Masum Köylü
KaLeboduR Niyazi eksoz nEjdeT
Uçan_DANA"
"TORBA"
"Şiş Piyaz EkmekarasıÇorba
vurdi_vurdi_vuruldi
counterin ustasıyım ooyunun hastasıyım
SataNiST FaRe
ekmek_arasi_eti_puf
EvDe_EkMeK_YoK
3ODA 1 SALON KALORIFERLI EV
Uçan_PideArasıDöner+Ayran

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Bu Blogda Ara

Yükleniyor...

En fazla okunan

Popular Posts